Tím ombudsmana 2017-09-09T23:16:51+00:00

Tím Bankového ombudsmana

Bankový ombudsman

Eva Černá
Eva ČernáBanková ombudsmanka
Na osudy sociálne slabých a ohrozených skupín občanov upozorňovala v pozícii reportérky hlavného spravodajstva TV Markíza. Neskôr dramaturgicky a scenáristicky viedla publicistický projekt zameraný na problematiku ochrany občanov a spotrebiteľov – reláciu Lampáreň. V rokoch 1999 až 2003 bola členkou správnej rady Nadácie Markíza, ktorej činnosť sa zameriavala najmä na pomoc sociálne slabším rodinám a jednotlivcom. V roku 2002 pomáhala vybudovať krízové centrum pre týrané ženy a deti Maják nádeje. Vo volebnom období 2002 – 2006 ju zvolili za poslankyňu NR SR. Ako členku Výboru NR SR pre sociálne veci a bývanie a Stálej delegácie NR SR potom do Parlamentného zhromaždenia NATO. Od júna 2006 sa venovala práci v neziskovej organizácii HQ Hope.

Spoločným menovateľom doterajších pracovných aktivít Evy Černej je práca v sociálnej oblasti a riešenie občianskoprávnych otázok.

Funkčné obdobie: do 30.8.2020

Členovia tímu

Jana Polákováprávnička
Vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnava a od konca roka 2015 pôsobí ako právnička v Kancelárii bankového ombudsmana.

Funkčné obdobie: neobmedzné

Sylvia Ďatelinkováprávnička
Mgr. Sylvia Ďatelinková, vyštudovala Paneurópsku vysokú školu práva, ktorú ukončila v júni roku 2012, pričom od septembra roku 2012 pôsobila na pozícii advokátskeho koncipienta v medzinárodnej advokátskej kancelárii v Bratislave. Od júna roku 2017 pôsobí ako právnik Bankového ombudsmana.

Funkčné obdobie: neobmedzné

O bankovom ombudsmanovi povedali:

Dobrý deň, ďakujem Vám za odpoveď, mal som z tej situácie zvláštny pocit… A je to fajn, že sa človek má kam so svojím problémom obrátiť. Prajem Vám veľa úspechov vo vašej práci, ktorá je veľmi dôležitá, v dnešnej dobe
Marián S., Bratislava
Vážená pani Černá, chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za Vašu snahu a rady, ktoré ste mi poskytli. Bola som veľmi prekvapená, že ste si našli chvíľku a odpísali ste. Doteraz, keď som písala niektorým osobám, ani sa nenamáhali aspoň zo slušnosti poslať kladnú či zápornú odpoveď. Ešte raz ďakujem.
Emília S., Banská Bystrica
Vážená kancelária bankového ombudsmana, v mene mojej rodiny Vám chcem poďakovať za pomoc pri riešení môjho sporu s bankou, ktorá mi zúčtovanú pokutu dňa 11.4.2013 vrátila.
Štefan B., Banská Bystrica
Dobrý deň,chcela by som sa Vám poďakovať za kladné vybavenie môjho podnetu.Takže ĎAKUJEM a prajem pekný deň:)
Patrícia S., Trnava